جایگزینی هوش مصنوعی با اپلیکیشن

حذف Applicationها و جایگزین کردن هوش مصنوعی

برخی از شرکت‌های هوش مصنوعی در حال توسعه‌ی گجت‌هایی هستند تا ما را در آینده از استفاده از اپلیکیشن بی‌نیاز کنند. این شرکت‌ها با تکیه بر دانش هوش مصنوعی، دستیار‌های صوتی باهوش‌تری می‌سازند که می‌توانند دستورات و کار‌های مختلف را بدون نیاز به هیچ اپلیکیشن جانبی انجام دهند.

گجت هیومین Humane AI Pin روی هودی سفید

گجت AI Pin

یکی از این محصولات جذاب که پس از رونمایی حسابی سروصدا به‌پا کرد، گجت پوشیدنی AI Pin است که می‌تواند‌ با پروژکتور داخلی‌اش، کف دست کاربر را به صفحه‌ای لمسی تبدیل کند. به‌غیر از AI Pin شرکت Humane، شرکت‌های دیگری هم از گجت‌ها و پروژه‌های مختلف مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی کرده‌اند که شاید تا ۵ یا ۱۰ سال آینده ما را از استفاده از اپلیکیشن‌ها و حتی گوشی‌های هوشمند بی‌نیاز کنند. برای دنیایی بدون اپلیکیشن آماده‌اید؟

گجت Rabbit R1

این گجت می‌تواند نحوه‌ی کار با اپلیکیشن‌ها را بیاموزد و از آن‌ها استفاده کند. کاربران با دستورات صوتی خود می‌توانند این دستیار هوش مصنوعی را فرا بخوانند و به راحتی از اپلیکیشن‌های مورد نظر خود استفاده کنند؛ عملکردی که به نظر می‌رسد به‌مراتب آسان‌تر، کاربردی‌تر و هوشمندتر از دستیار صوتی اپل و گوگل باشد. نکته‌ی جالب در مورد Rabbit R1 این است که روی آن هیچ اپلیکیشنی نصب نشده و تنها مسیر استفاده از برنامه‌های گوشی‌ هوشمند را آسان‌تر کرده است. به عنوان مثال، با فشار دادن دکمه‌ی تشخیص صدای این گجت و بدون بیرون آوردن گوشی از جیب، می‌توانید برای خود غذا سفارش دهید یا حتی موسیقی مورد نظرتان را پخش کنید.

گجت هوش مصنوعی Rabbit R1 در دست

گجت Rabbit R1

این گوشی، هوشمندترین رابط کاربری جهان را دارد

جری یو (Jerry Yue)، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Brain Technologies دستیار صوتی قدرتمندی به‌نام Brain.ai را توسعه داده است که کاربر را از استفاده از هرگونه اپلیکیشن گوشی‌ بی‌نیاز می‌کند. این شرکت آینده‌ی گوشی‌های بدون اپلیکیشنی را نشان داد که در آن تمام کارهایی که برای انجامشان به اپ نیاز داریم، با هوش مصنوعی حاضر در لاک‌اسکرین گوشی انجام می‌شود.

گوشی مفهومی دویچه تلکام در مراسم mwc

دستیار صوتی Brain.ai

دستیار صوتی Brain.ai همراه با گوشی مفهومی دویچه تلکام مجهز به تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen 3 رونمایی شد و جری یو در کنگره‌ی جهانی موبایل به‌صورت عملی نحوه‌ی کار با آن را توضیح داد. این دستیار صوتی براساس دستورات صوتی، رابط کاربری مخصوص و متناسب با پاسخ به کاربر ایجاد می‌کند. به عنوان مثال، یو از دستیار صوتی خواست یک پرواز دونفره در تاریخ ۱۱ مارس از سانفرانسیسکو به نیویورک پیدا کند. پس از این درخواست، لیست تمامی پرواز‌ها با جزئیات کامل به‌سبک Google Flights به او پیشنهاد شد تا یکی از آن‌ها را رزرو کند.

در مثالی دیگر، بنیان‌گذار Brain Technologies از دستیار صوتی خواست هدیه‌ای مناسب برای مادر‌بزرگش که نمی‌تواند از تخت بلند شود، پیشنهاد دهد. در پاسخ به این درخواست، رابط کاربری با چند محصول مناسب ازجمله کتاب‌خوان کیندل همراه با توضیحات کوتاه به نمایش درآمد که چرا این هدیه‌ها می‌تواند برای مادربزرگ جری یو مناسب باشند.

جری یو می‌گوید برین تکنولوژی در زمینه‌ی توسعه‌ی مدل‌های لارج اکشن که دستیار هوش مصنوعی دیجیتال را قادر به اجرای کارهای مختلف می‌سازد، پیشرو بوده است. به گفته‌ی او، فرایند آموزش هوش مصنوعی این شرکت از سال ۲۰۱۶ آغاز شده و اکنون می‌تواند برای بیش از ۴ میلیون تسک، رابط متناسب با دستورات صوتی بسازد. او می‌گوید به‌لطف Brain.ai، «به‌جای جست‌وجوی اپلیکیشن‌ها، اپلیکیشن‌ها به سراغ شما می‌آیند.»

یو می‌گوید: «این‌روزها همه‌چیز اپلیکیشن‌محور است، اما ما می‌خواهیم آینده‌ای انسان‌محور بسازیم. ما سعی داریم به کاربران قدرت بیشتری بدهیم. در نهایت، هر رابطی که بهترین باشد، برنده است.»

به‌گفته‌ی یو، بنیان‌گذار برین تکنولوژی، «ما معتقدیم که آینده‌ی گوشی‌های هوشمند عاری از اپلیکیشن است.» اما حتی خود دستیار دیجیتال Brain.ai هم نوعی اپلیکیشن است؛ اما به‌جای صدها اپلیکیشن برای انجام کارهای مختلف، احتمالاً روزی برسد که تقریباً تمام کارهای روزمره را بتوانیم با یک دستیار صوتی فوق‌هوشمند انجام دهیم.

منبع

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *