استفاده از ChatGPT در ربات انسان نما

OpenAI که به‌‌دلیل ساخت چت‌بات ChatGPT بر سر زبان‌ها افتاده است قصد دارد پس از چند سال به بازار ربات‌های انسان‌نما برگردد.

ربات‌های انسان‌نما با بهره‌گیری از هوش مصنوعی پیشرفته ساخته می‌شوند و به‌دنبال اعمال تغییراتی قابل‌توجه در بازار کار و اقتصاد جهانی هستند. آن‌طور که New Atlas می‌نویسد، سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی ربات‌های انسان‌نما به‌شدت افزایش پیدا کرده است.

از راه رسیدن چت‌بات ChatGPT حقیقت مهمی را برای همه‌ی ما روشن کرده: سرویس‌های هوش مصنوعی با سرعت دیوانه‌وار در حال رشد کردن هستند و در آینده‌ای نه‌چندان دور صنایع مبتنی‌بر کارهای دفتری را متحول می‌کنند. هوش مصنوعی در نهایت بخشی از شغل کارگران یقه‌سفید را در اختیار می‌گیرد و بهره‌وری را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهد. بسیاری از مردم معتقدند که هوش مصنوعی یکی از عوامل اصلی بیکاری خواهد بود.

اگر به‌تازگی دانشگاه را تمام کرده‌اید و به‌دنبال شغلی مناسب هستید، شاید کارهایی که شامل فعالیت‌های فیزیکی می‌شوند آینده‌دارتر از کارهایی باشند که شما را پشت میز قرار می‌دهند.

شماری از مردم معتقدند که ربات‌های انسان‌نما بسیار زودتر از آنچه تصور می‌کنیم از راه خواهند رسید؛ ربات‌هایی که به‌لطف هوش مصنوعی می‌توانند با سرعت بسیار زیاد یاد بگیرند و به توانایی‌های مدل GPT در زمینه‌ی مکالمه مجهز شوند. ربات‌های انسان‌نما به‌لطف دیتاست‌های عظیم به کل اطلاعاتی که در اینترنت موجود است دسترسی خواهند داشت و در کارهای فیزیکی نیز مفید خواهند بود.

ربات‌های انسان‌نما به‌لطف دیتاست‌های عظیم به کل اطلاعاتی که در اینترنت موجود است دسترسی خواهند داشت و این وجه تمایز بین انسان و این ربات‌ها است. ذهن انسان محدود به دیتاست خودش است ولی ذهن ربات‌ها می‌تواند از یک مبنع بسیار بزرگ و با کمک اینترنت الهام بگیرد.

ربات‌های انسان‌نمای این چنینی در ابتدا به‌عنوان کارآموز ساده ظهور خواهند کرد، اما در گذر زمان با سرعت بسیار زیاد چیزهای جدید یاد خواهند گرفت. برای درک این موضوع صرفا کافی است نگاهی به چند ماه اخیر و پیشرفت هوش مصنوعی بیندازید.

ربات‌های انسان‌نما هفت روز هفته به‌صورت ۲۴ ساعته در دسترس خواهند بود و توانایی‌هایشان را به‌حدی زیاد خواهند کرد تا در نهایت جایگزین انسان‌ها شوند. ربات‌های انسان‌نما ممکن است بتوانند هزینه‌های کار را به‌شدت کاهش دهند و بهره‌وری را به‌مقدار قابل‌توجهی بالا ببرند.

بهترین ربات‌ انسان‌نمایی که تاکنون ساخته شده، Atlas است. این ربات شرکت بوستون داینامیکس در ۱۰ سال اخیر پیشرفت تحسین‌برانگیزی داشته با این‌حال همچنان پلتفرمی تحقیقاتی محسوب می‌شود. بنیان‌گذار بوستون داینامیکس بارها گفته است این شرکت هیچ عجله‌ای برای تولید انبوه ربات‌های انسان‌نما ندارد.

منبع

1 پاسخ دادن
 1. میرزایی
  میرزایی می گوید:

  سلام وقت بخیر
  موضوع مهمی در رابطه با سایت میخواستم پیشنهاد بدم
  09125476710
  لطفا با من تماس بگیرید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *