سفر از گذشته به آینده با هوش مصنوعی Stable Diffusion

هوش مصنوعی Stable Diffusion بر اساس یادگیری عمیق کار می‌کند و مدل آن تبدیل متن به تصاویر می‌باشد؛ یعنی متن دلخواه برای آن نوشته شده و بر اساس آن شروع به خلق تصویر می‌کند. برای مثلا متن زیر به آن داده شده است و تصویری که در ادامه آمده است توسط Stable Diffusion خلق شده است:
“خط افق شهر با آسمان‌خراش‌ها، اثر استانیسلاو سیدوروف، هنر دیجیتال، فوق‌العاده واقع‌گرایانه، فوق‌العاده دقیق، فوتورئالیستی، 4k، مفهوم شخصیت، نور ملایم، بلید رانر، آینده‌نگر”
چیزی که این هوش مصنوعی را متمایز کرده است متن باز بودن آن است؛ به این معنی که هر کاربری می‌تواند آن را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده و آن را تست کرده یا به توسعه آن کمک کند.


نحوه تشکیل تصویر در Stable Diffusion


نمونه‌های از محتوای تصویری تولید شده توسط این هوش مصنوعی آمده است:

تصاویر ساخته شده به همراه متن با Stable Diffusion


تصاویر ساخته شده به همراه متن با Stable Diffusion


تصاویر تولید شده با Stable Diffusion


تصاویر تولید شده با Stable Diffusion


تصاویر تولید شده با Stable Diffusion


تبدیل تصویر سمت چپ به تصویر سمت راست در Stable Diffusion


تصاویر تولید شده با Stable Diffusionالگوریتم‌های هوش مصنوعی رایانه‌ها را قادر می‌سازد تا نتایج خاصی را بر اساس مقادیر زیادی داده پیش‌بینی کنند. یکی از ابزارهای پیش‌بینی، تحلیل رگرسیون است که برای تعیین رابطه بین دو متغیر (رگرسیون منفرد) یا بیش از دو متغیر (رگرسیون چندگانه) استفاده می‌شود. تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده زمانی است که از داده ها برای پیش بینی روندها یا رویدادهای آینده استفاده می شود. در فیلم زیر هوش مصنوعی Stable Diffusion تصاویری از گذشته تا آینده خلق کرده است.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *